Haber

Yunanistan’da vefat eden Türk işçi, 40 gün sonra memleketi Balıkesir’de defnedildi

Balıkesir’in Havran ilçesinden işçi olarak çalışmak için gittiği Yunanistan’da karıştığı hengamede öldürülen 29 yaşındaki Anıl Özgün’ün cenazesi, 40 gün sonra memleketinde defnedildi.

Yunanistan’daki vefatından 40 gün sonra kargo uçağıyla Atina’dan İstanbul’a getirilen Anıl Özgün’ün cenazesi, yakınları tarafından teslim alınarak memleketi Balıkesir’in Havran ilçesine getirildi.

Özgün’ün naaşı, Eybak Camisi’nde kılınan cenaze namazının akabinde Havran Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Maktulün ağabeyi Murat Özgün, cenazenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinin cenazesinin Yunanistan makamlarınca morg ücreti alınmadan kendilerine teslim edilmediğini belirterek, 40 gün süren mücadelenin ardından cenazelerini teslim alabildiklerini söyledi.

Kardeşinin Yunanistan’a personel olarak çalışmak için gittiğini anlatan Özgün, şöyle konuştu:

“Orada çalıştığı yerde şanssız bir olay oldu. Kardeşim, arbedede vefat etti. Yanında çalışan arkadaşları bize haber verdi. 40 gün üzere bir vakit geçti. 40 günlük çabayla kardeşimi buraya, kendi vatanımıza, kendi toprağımıza getirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve cenazenin Yunanistan’dan ülkemize getirilmesini sağlayan Balıkesir milletvekillerine teşekkür ediyorum. Evvel Allah, sonra Cumhurbaşkanımız ve bedelli büyüklerimiz en azından bizim acımızı azaltmak için cenazemizin Türkiye’ye dönmesini sağladı. Hepsinden Allah razı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu