Haber

Gaziantep’te Raybüs yolculardan ilgi görüyor

GAZİANTEP (İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yol güzelleştirmesi yapılan 49 kilometrelik hatta, 2 vagon ve 126 kişi kapasiteyle hizmet veren Raybüs’ün kent merkezine taşıdığı yolcular, Gar istasyonunda GAZİRAY’ı kullanarak kent merkezindeki ulaşımlarını tamamlıyor.

Bu kapsamda Gaziantep-Nizip ortasında sabah ve akşam olmak üzere toplam 2 sefer yapan Raybüs ile 40 dakikada kent merkezine gelen yolcular, 30 dakika aralıklarla yolcu taşıyan GAZİRAY sayesinde seyahatlerini sürat kesmeden sürdürüyor.

Raybüs, kent merkezinden ilçeye sabah 06.30 ve akşam 17.00’da seferlerini düzenlerken, Nizip’ten ise saat 07.30’da ve 18.00’da yolcu alımı yaparak Gaziantep’e seferlerini gerçekleştiriyor.

RAYBÜS VE GAZİRAY SURATI VE KONFORU SAYESİNDE YOLCULARIN GÖZ BEBEĞİ OLDU

Üniversite öğrencisi Sadri Mikail Polat, Nizip ile kent merkezi ortasında yakında vakitte seferlere başlayan Raybüs ve GAZİRAY’ı faal olarak kullandığını belirterek, “Bu iki yeni tren hattı sayesinde ulaşımım rahatladı ve zaman açısından yaşadığım sıkıntılar giderildi. Belediyelerin bünyesinde hizmet veren bu iki ulaşım ile maddi açıdan da rahatladım.” dedi.

Nizip’te ikamet eden ve sıhhat meseleleri hasebiyle kent merkezine seyahat eden Sakine Diker ise Raybüs’ün bütçesine daha uygun gelmesi nedeniyle tercih ettiğini tabir ederek, “GAZİRAY da şehir merkezinde hizmet veriyor. Açılışında da bulunmuştum. Memnunuz, ulaşımımız daha konforlu ve hızlı gerçekleşiyor artık.” diye konuştu.

Raybüs’le birinci sefer seyahat eden konut hanımı Türkan Aslan Nizip’te gelirken ulaşımda bekleme müddetinin olmamasının çok büyük bir rahatlık olduğunu lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu