Haber

Bursa’da Okul Müdürünü Öldüren Polis Memurunun Yargılanmasına Devam Ediliyor

Bursa’da okul müdürünün eski eşi ve arkadaşını vurarak öldüren ve genç kızı olay yerinde yaralayan polis memurunun yargılanmasına devam edildi.

7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık Bilal Ağır’ın “kasten öldürme” ve “kasten öldürme” suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet, “muhtemel” suçlamasıyla 7 yıl hapis istemiyle yargılanmasına karar verildi. kasten yaralama” (49). , öldürülenlerin yakınları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımcısı, Bursa Barosu Kadın Hakları Merkezi ve tarafların avukatları tutuklandı.

Mahkeme başkanı, olayda yaralanan Şeyma Ünlü hakkında Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporu aldıklarını bildirdi.

Söz verilen şikayetçiler şikayetlerinin devam ettiğini belirtti.

Sanık Bilal Ağır, savunmasını yazılı olarak sundu.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı Eylül ayına erteleyerek Cumhuriyet savcısına mütalaasını hazırlaması için süre verdi.

12 Şubat 2022’de Sakarya Ortaokulu Müdürü Yasemin Ağır (45) ve arkadaşı Yahya Aydın (48) Nilüfer ilçesi Odunluk Mahallesi Akademi Caddesi üzerinde bulundukları aracı durduran polis memuru Bilal Ağır tarafından vurularak öldürüldü. 12 Şubat 2022’de olay yerinde bulunan Şeyma Ünlü yaralandı. Çevredeki güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayın ardından polise teslim olan Bilal Ağır tutuklandı.

karakoyunluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu