Haber

Antalya’da Selin Etkileri Ertesi Gün Ortaya Çıktı, Selden Sürüklenen Eşyalar Seralara Girdi

Antalya’da dün öğle saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar etkili olan yağış nedeniyle Kumluca ilçesinde dereler taşarak çok sayıda ev, iş yeri ve serayı sular altında bıraktı. Selin ardından hasarın boyutu da ortaya çıktı. Selin etkisiyle sürüklenen araç, koltuk takımı ve beyaz eşyalar seralara girdi.

Antalya’da dün öğle saatlerinde başlayan yağmur, akşam saatlerinde etkili oldu. Kumluca ilçesinde derelerin taşması sonucu meydana gelen selde çok sayıda konut ve iş yeri sular altında kaldı. Kumluca ve Finike ilçelerinde 1 gün orta öğretim verildi.

Birçok narenciye bahçesi ve arazi sel suları altında kaldı. Yağış Antalya Havalimanı’ndaki uçuşları da etkiledi. Selin etkisiyle sürüklenen araç, koltuk grubu ve beyaz eşyalar seralara girdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Kumluca Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu ile birlikte hasar tespit çalışması yapıyoruz. İlçemiz için 7/24 kesintisiz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ise sosyal medya hesabından sel ile ilgili geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Kumluca’da dün yağan şiddetli yağmurun ardından afetin ardından çalışmalara başladık.”

NE OLDU?

Antalya’da dün öğle saatlerinde başlayan yağmur, akşam saatlerinde etkili oldu. Kumluca ilçesinde derelerin taşması sonucu çok sayıda konut ve iş yeri sular altında kaldı. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Merkezdeki tüm köprülerin çökmesi nedeniyle yağmur suları sele, zemin katlara ve araçlara zarar verdi. Vatandaşlarımızdan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” tüm Kumluca’mıza.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu